Renginiai ir mokymai
Dalyvavome baigiamojo projekto „Maistas, kurį galima valgyti“ konferencijoje Spausdinti
Rugsėjo 29-ąją, penktadienį, Gargždų kino teatrą „Minija“ Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos administracijos, Plungės rajono, Plungės rajono visuomenės sveikatos biuro, Plungės rajono švietimo įstaigų atstovų baigiamojo projekto „Maistas, kurį galima valgyti“ konferencijoje , buvo ne tik apibendrinami projekto rezultatai, bet kalbama ir apie tai, ką šiandien valgome ir ar viską galime valgyti. Konferencijoje susirinko gausus būrys, kurie diskutavo apie ekologišką maistą, smulkiojo verslo galimybes inovatyvioje agromaisto ekosistemoje ir vaikų mityboje. Pristatytas vietos išteklių žemėlapis kuris padės lengviau identifikuoti kokie smulkūs augintojai ir gamintojau projektų veikia partnerių teritorijose.
Susirinkusiuosius pasveikino meras Bronius Markauskas, atkreipdamas dėmesį į sveikos kasdienybės svarbą, vietos ūkių užauginto maisto, trumpąsias maisto grandines. Konferencijoje dalyvavę, mitybos, verslo ir kitų sveikatos specialistų pagalbą unikalias ekologinio maisto galimybes. Žinios ir praktiniai pavyzdžiai dalinosi VšĮ „AgriFood“ Lithuania DIH, UAB „Daržulis“, VšĮ „Sveikatai palankus“, darželio „Žiogelis“, VšĮ Ekoagros Telšių filialo vadovas bei įvairios gydomosios mitybos specialistai.
Renginio metu ūkininkai ir gamintojai mugėje vietoje savo ekologiškus gaminius.
Konferenciją organizavo vietos veiklos grupė „Pajūrio kraštas“.
partneriai: vietos veiklos grupė „Pajūrio kraštas“, asociacija „Lamatos žemė“, Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė, Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija, Šilalės rajono partnerystės vietos veiklos grupė.
Skaityti daugiau...
 
Dalyvavome VVG tinklo posėdyje Spausdinti
Rugsėjo 27 d. Plungės rajono VVG administracijos darbuotojai dalyvavome VVG tinklo posėdyje, kurio metu KVIRPA pristatė VVG internetinių svetainių 2023 m. I pusmečio stebėsenos ataskaitą.
Visos Lietuvos vietos veiklos grupės (toliau – VVG) kaip vietos plėtros strategijų (toliau – VPS) vykdytojos privalo viešinti strategijų įgyvendinimą ir aktyvinti VVG atstovaujamos teritorijos gyventojus dalyvauti įgyvendinant VPS. Viena iš tinkamų VPS įgyvendinimo viešinimo, įskaitant VVG teritorijos gyventojų aktyvinimą, priemonių yra VVG interneto svetainė.
Lietuvos VVG interneto svetainių stebėseną Žemės ūkio ministerijos pavedimu atliko VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus specialistai. VVG interneto svetainių stebėsena buvo vykdoma 2023 m. birželio mėn.
Skaityti daugiau...
 
Konferencija Spausdinti

Konferencija „Maistas, kurį galima valgyti

Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė (VVG) kartu su kitais keturiais partneriais įgyvendina projektą „Maistas, kurį galima valgyti“. Viena iš šio projekto konferencijų „Maistas, kurį galima valgyti – mokyklų ir darželių maitinimo galimybės“ surengta ir Plungės rajone – Beržoro kaime esančioje kaimo turizmo sodyboje „Pas tėvukus“. Jos metu diskutuota apie galimybes sveikiau maitinti darželinukus ir moksleivius – mėsą, pieną, daržoves, vaisius, miltus, kruopas, medų į ugdymo įstaigas tiekiant tiesiai iš ūkių.
Skaityti daugiau...
 
Kviečiame dalyvauti konferencijoje Spausdinti

Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė organizuoja konferenciją "Maistas kurį galima valgyti - mokyklų ir darželių maitinimo galimybės".

Konferencijos tikslas – sukurti galimybę ir tapti bendra jungtimi tarp vietos augintojų, perdirbėjų ir vartotojų, skatinančia aukštesnės pridėtinės vertės ir geresnės kokybės produktų gaminimą ir trumpųjų maisto grandinių organizavimą Plungės rajono teritorijoje. Taip pat siekiama proveržio šioje srityje ir paskatinti bei padėti smulkiesiems ūkininkams ir perdirbėjams suvokti šiuolaikinės kooperacijos naudą.

Konferencijos metu bus išklausomi ūkininkų, švietimo įstaigų ir kitų suinteresuotų asmenų nuogąstavimai, lūkesčiai ir pasiūlymai kaip mūsų rajone užauginta produkcija galėtų pasiekti švietimo įstaigas ir koks jų poreikis.

Labai kviečiame rugsėjo 13 dieną 10.00 val., atvykti į konferenciją kuri vyks kaimo turizmo sodyboje „Pas tėvukus“ (Plungės g. 42, Beržoro k., Platelių sen., Plungės r.), sudalyvauti diskusijose ir pristatyti savo produkciją gyvai.

Mums svarbu mūsų vaikų maitinimas švietimo įstaigose,o Jums!?

Registracija uždaryta

Skaityti daugiau...
 
Sudalyvauta mokymuose Spausdinti

Rugpjūčio 29 d., nuo 9 val. Plungės rajono VVG administracijos darbuotojos dalivavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (Litfood) savivaldybės nuotoliniuose mokymo kursuose „LEADER metodo taikymas kaimo procesas“.

Mokymo vedė dr. Vilma Atkočiūnienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto Verslo ir kaimo plėtros vadybos katedros profesorė.

Nuotolinio mokymo kurso metu lektorė dalyviams vadovauja LEDER programos raidą, patirtį ir aktualijas Lietuvoje bei ES. Kalbėjo apie LEADER metodą, kaip socialinę inovaciją, kuri Lietuvoje įgyvendinamas nuo 2004 metų. Pagrindiniai šio metodo principai apima kaimo plėtros dalyvių bendradarbiavimą, teritoriškumą, integraciją. Pasidalino pamąstymai apie ateities perspektyvas, svarbiausius veikimo principus, siekiant darnaus kaimiškųjų vietovių vystymąsi. Pristatė LEADER metodų įgyvendintų projektų gerosios patirties pavyzdžius, verslumo skatinimą bendruomenėse, trumpųjų maisto tiekimo grandinių kūrimą, naujų darbo iššūkių kūrimą ir išlaikymą bei kitus klausimus, sutinkama kaimo vietovėse.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 16
Visos teisės saugomos © 2023 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.