Dalyvavome webinare tema „VVG ir savivaldos bendradarbiavimas KPP ir dalyvaujamojo biudžeto kontekste“ Spausdinti
Sausio 24 d. Plungės rajono VVG finansininkė Aistė Šeršniovaitė dalyvavo I-oje webinaro dalyje esančią savivaldybės temą „VVG ir savivaldos bendradarbiavimo KPP ir dalyvaujamojo biudžeto kontekste“.
Sausio 25 d. laukia II-oji webinaro dalis.
Dalyvaujamasis biudžetas darosi vis populiaresnis, siekiant įtraukti bendruomenę į sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesą. Vienas iš pagrindinių dalyvaujančių biudžeto tikslų yra aktyvus įtraukimas, kuris taip pat skatina didesnį pasitikėjimą vietos valdžia ir jų priimamais sprendimais.
Dalyvaujamasis biudžetas Lietuvoje yra pakankamai naujas dalykas, tačiau remiantis Vietos savivaldos įstatymu 4-tuoju straipsniu, kuris turi, kad „savivaldybės sudaro vietos gyventojams tiesiogiai dalyvauti planuojant ir savivaldybės sprendimus“, vietos gyventojai gali įsitraukti į sprendimų priėmimą, rengiant projektus bei turimus sprendimus. pilietinių iniciatyvų skatinimo, kurios apibrėžiamos kaip dalyvaujamasis biudžetas.
Pats dalyvaujamasis biudžetas Lietuvoje atsirado visai neseniai. 2021 m. Plungės rajono savivaldybė įgyvendino dalyvaujamąjį biudžetą Lietuvoje. Leisdama vietos gyventojams priimti sprendimus dėl projektų išrinkimo, Savivaldybės taryba pasitvirtino tvarkos aprašą, kurio pagrindinė idėja yra skatinti piliečius aktyviai įsitraukti į socialinės, gyvenamosios aplinkos ir aktyvaus verslo kūrimą, teritorijos atnaujinimą, diskutuoti miesto plėtros temomis, taip pat savo biudžeto formavimo galimybes.
alt
alt
 
Visos teisės saugomos © 2024 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.