Dalyvavome webinare tema „KPP ir dalyvaujamojo biudžeto sąveika įgyvendinant projektų idėjas“ Spausdinti
alt
Sausio 25 d. viešųjų ryšių specialistė dalyvavo II-oje webinaro dalyje, kurios tema „KPP ir dalyvaujamojo biudžeto sąveika įgyvendinant projektų idėjas“.
Pranešėjos Kauno rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistė (bendruomeninės organizacijos ir NVO) Žaneta Danauskienė ir Raudondvariečių bendruomenės pirmininkė Aušra Lukošienė papasakojo su kokiomis problemomis susiduria paraiškų rengėjai, kokios idėjos yra generuojamos, motyvacijos ir apie įgyvendintus bei vystomus projektus.
2021 m. duomenimis Lietuvoje 22 savivaldybės įgyvendino dalyvaujamojo biudžeto priemones. Tai yra tris kartus daugiau savivaldybių (8 iš 60) nei prieš metus - 2020 m. Iš viso 2021 m. beveik 40 tūkst. gyventojų sprendė, kaip panaudoti dalį savo savivaldybės biudžeto lėšų. Tai rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikta apžvalga.
Ši bendruomenių iniciatyva nuo 2021 m. labai sėkmingai įgyvendinama ir Plungės rajone, nes idėjų siūlytojų kasmet vis daugėja. Gyventojams tai suteikia galimybę įsitraukti į savivaldybės veiklą – pasiūlyti savo idėjas ir priimti naudingus sprendimus mūsų kraštui.
Dalyvaujamasis biudžetas turi savo apibrėžtį – tai lėšų paskirstymo būdas, kuris skatina demokratinį požiūrį, skaidrumą ir parodo, koks svarbus yra visuomenės poreikių supratimas ir jų asmeninis įsitraukimas į valdymą.
Šis webinaras buvo labai naudingas viešųjų ryšių specialistei, nes dalyvaujamajame biudžete dalyvauja nuo pat pradžių teikdama savo projektų idėjas tiek mažos apimties kurios yra iki 20 000 eurų, tiek didelės apimties - iki 60 000 eurų. Gyventojams susibūrus ir išbalsavus už juos - Plungės rajono savivaldybė sėkmingai įgyvendino savivaldybės biudžeto lėšomis.
 
Visos teisės saugomos © 2024 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.