Vizitas pas tarptautinio bendradarbiavimo projekto partnerius Latvijoje Spausdinti

 

2014 m. kovo 25-26 d. Plungės VVG pirmininkė Giedrė Kazakevičienė ir vyr. finansininkė Daiva Gricienė lankėsi Kuldigoje, Latvijoje, kur susitiko su tarptautinio bendradarbiavimo projekto partneriais – VVG „Darisim paši!" administracijos atstove Dace Strazdina bei Kuržemės turizmo asociacijos atstovu Arčiu Gustovskiu.


Susitikimo metu buvo aptartos tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Dviračių turizmas" veiklos bei pasidalinta gerąja patirtimi vystant dviračių turizmą Kuldigoje. Latvijos atstovai nustebino turizmo leidinių gausa lietuvių kalba. Anot jų, lietuviai pagal turistų skaičių Kuldigoje yra pirmoje vietoje, todėl skiriamas toks didelis dėmesys turizmo informacijai lietuvių kalba. Nutarta, kad 20 žmonių delegacija gegužės mėn. pabaigoje dalyvaus dviračių turizmo šventėje „Dviračių diena ir naktis Kuldigoje", rudenį panaši šventė bus suorganizuota Plungėje, kurioje taip pat žadėjo dalyvauti partneriai iš Kuldigos.

alt
Vizito metu buvo aplankyta keletas vietos projektų, kurie buvo finansuoti įgyvendinant vietos veiklos grupės „Darisim paši!" vietos plėtros strategiją. Miškų savininkų asociacija įgyvendino projektą „Parodų salė Kuldigoje", kur eksponuojama sovietinės skulptūros ir įvairi to laikotarpio atributika. Šio asociacijos pirmininkas ir projekto autorius apgailestavo, kad per vėlai kilo idėja rinkti išlikusius daiktus iš socialistinio laikotarpio, nes dabar šie daiktai įgijo kitą vertę ir yra gana brangūs. Pasidžiaugė, kad lietuviai buvo žymiai drąsesni kai 2001 m. įkūrė Grūto parką, kuriame įrengta labai didelė ir įdomi socialistinio realizmo dvasia sukurtų tarybinio laikotarpio veikėjų skulptūrų ekspozicija.

alt alt
Vidurkuržemės turizmo asociacija įgyvendino projektą „Nauja dviračių sistema Kuldigos regione". Šio projekto metu buvo įrengtas dviračių tinklo stendas Kuldigoje, kur sužymėti visi dviračių maršrutai bei paženklinti dviračių maršruto objektai, taip, kad turistas keliaujantis dviračiu niekada nepasiklystų ir lengvai nuvyktų į norimą aplankyti vietą.
Kuržemės turizmo asociacija parengė projektą „Kūrybinės dirbtuvės Kuldigoje", kurio lėšomis įsirengė foto studiją bei nupirko profesionalią įrangą fotografams. Dabar yra rengiami fotografų kursai, įvairūs renginiai ir pan.

alt alt
Šv. Anos evangelikų liuteronų bažnyčios bendruomenė VVG lėšomis įgyvendino projektą „Šv. Anos evangelikų liuteronų bažnyčios aplinkos sutvarkymas". Šio projekto metu buvo sutvarkyta bažnyčios aplinka, įrengti takai, parkelis bei sutvarkyti laiptai, vedantys į bažnyčios varpinę – apžvalgos aikštelę. Šios bendruomenės atstovė papasakojo bažnyčios pastatymo istoriją bei pristatė jų bendruomenės aktyvią projektinę veiklą. Šiuo metu ši religinė bendruomenė įgyvendina apie 15 įvairiausių projektų, vienur paramos lėšos didesnės, kitur mažesnės, tačiau, kaip teigė šios bendruomenės atstovė nors „plika akimi" šios investicijos nelabai matosi, ypač nežinant kokia situacija buvo anksčiau, tačiau bažnyčia yra ženkliai atnaujinta ir sutvarkyta.

alt alt
Ekstremalaus sporto klubas „BMX Ride Kuldiga" vietos projekto „Ekstremalių sporto šakų vidaus parkas Kuldigoje (BMX, MTB, riedučiai, riedlentės)" lėšomis įsirengė BMX ir kitų sporto šakų rampas uždaroje patalpoje, kad šiomis sporto šakomis jaunimas galėtų užsiimti ne tik šiltuoju metu laiku, bet ir žiemą. Taip sprendžiamas jaunimo užimtumo klausimas.

alt alt

 
Visos teisės saugomos © 2022 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.