Lietuvos kultūrinio ir kulinarinio paveldo projektas „Panemunių žiedai. Tarptautinė VVG mugė“ Spausdinti

 2014 m. gegužės 31 d. Jurbarko rajone, prie istorinės Raudonės pilies, buvo surengta III-oji tarptautinė VVG mugė. Į mugę buvo pakviestos Lietuvos ir užsienio šalių vietos veiklos grupės ir Nacionalinių kaimo tinklų atstovai.

Mugės organizavimo tikslas yra skatinti ir plėtoti tarptautinius bendradarbiavimo ryšius, sudaryti galimybes keistis gerąja patirtimi, prisistatyti ir pristatyti projektus.

Renginio dalyvius pasveikino žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius. Viceministras džiaugėsi, kad mugė kasmet tampa gražia proga VVG stiprinti ir vystyti ne tik tarpusavio, bet ir tarptautinius ryšius, pristatyti įgyvendintus vietos projektus, pasidalyti gerąja patirtimi. Taip pat, anot jo, tai puiki galimybė VVG pristatyti ir demonstruoti jų teritorijoms būdingus tradicinius amatus, patiekalus, kultūrą. Viceministras pažymėjo, kad būtina puoselėti tautinį paveldą, skatinant tautinių tradicijų ir papročių tęstinumą dabartiniame gyvenime, plėsti supratimą apie tradicijas.

Šių metų mugės naujovė – pirmą kartą VVG atstovai projektus, tradicinių amatų demonstravimą, kultūrinę programą, vietos kulinarinio paveldo produktus galėjo pristatyti istoriniuose kiemeliuose aplink pilį. Tuo buvo siekiama išryškinti regionų išskirtinumą, VVG įgyvendintus projektus, senųjų verslų ir amatų atstovus. Mugės organizatoriai programoje numatė XIX a. dvarų tradicijų atspindžius ir akcentus: muzikavimą, tapymą, fotografavimą, tradicinių amatų demonstravimą ir kitas veiklas. VVG atstovai turėjo puikią galimybę pristatyti savo krašto amatus, kulinarinio paveldo produktus, keistis idėjomis, užmegzti naujus partnerystės ryšius.

Į dvarą buvo atvykę svečiai iš visos Lietuvos: Plungės, Rietavo, Vilkaviškio, Bistrampolio, Alytaus, Šakių, Kalvarijos, Raudondvario, Pakruojo dvarų, Pasvalio, Skuodo, Kretingos, Širvintų, Sūduvos, Pagėgių, Radviliškio, Raseinių, Šilalės, Telšių, Elektrėnų, Švenčionių, Druskininkų, Rokiškio ir užsienio šalių. Lauktuvių jie atvežė įvairių rūšių ir skonių arbatų. Vyko pasveikimas ir iš Plungės dvaro. Skambėjo Plungės dvaro varinių pučiamųjų instrumentų muzikiniai kūriniai (Vadovas Virginijus Valančius).

Plungės VVG atstovai vaišino žemaitišku ,,kąstiniu" su karštomis bulvėmis, ,,cibulyne", Rositos Urnikytės gamintu kaimišku sūriu, išskirtines aromatingas žemaitiškas arbatas ruošė žolininkė Nijolė Makiejevienė su jaunaisiais pagalbininkais.

Istoriniuose kiemeliuose prie pilies dalyvavo ir Plungės krašto amatininkai: Nijolė Makiejevienė (prieskoniai); Vaiva Jundulaitė (senoji medicina, žolininkai.); audimą demonstravo Laimutė Jundulienė, tapybą ant lino demonstravo Vaiva Jundulaitė su jaunaisiais pagalbininkais; žemaitiškų klumpių drožimą demonstravo Viktoras Raibužis ir jaunieji drožėjai, medžio dirbinius pristatinėjo ir drožti mokė Liutauras Vasylius, Aurimas Jurgaitis, Eimantas Jokubaitis, Lukas Jurgilas.

Plungės VVG jau antrus metus dalyvaudama šiame renginyje džiaugiasi galimybe pabendrauti su kitų VVG atstovais, pristatyti savo krašto ypatumus ir pamatyti teatralizuotą Raudonės pilies šventės „Panemunių žiedai" programą.

alt alt alt alt alt alt

 
Visos teisės saugomos © 2024 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.