Renginys „Atrask Platelius 2015“ sulaukė didelio dviračių mėgėjų būrio Spausdinti

 

2015 m. gegužės 31 d. įvyko dviračių šventė Plateliuose netoli Jachtklubo, sulaukusi didelio dviračių mėgėjų susidomėjimo, kurią organizavo Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė įgyvendindama teritorinio bendradarbiavimo projektą „Ekonomikos ir vietos turizmo skatinimas Kretingos, Plungės ir Skuodo rajonuose sukuriant dviračių maršrutą" (Nr.4TT-KL-12-1-0002-PR001). Šio projekto koordinatorius - Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija kartu su partneriais: Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupe ir Skuodo vietos veiklos grupe šį projektą įgyvendino pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę ,,Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas".

Specialusis projekto tikslas – parengti dviračių maršrutą, jungiantį tris rajonus ir sukurti galimybes kaimo ekonominės veiklos bei turizmo plėtrai.
Įgyvendintos veiklos: sukurtas interaktyvus žemėlapis (internetinė svetainė www.zemaitijoskeliais.lt); išleistas 5000 egz. tiražu dviratininko atlasas; išleistos dviračių maršruto skrajutės 24 000 vnt.; įrengti informaciniai stendai (12 vnt. Plungės rajone); įrengta mažoji infrastruktūra (4 vnt. pavėsinių ir 3 vnt. suoliukų Plungės rajone); suorganizuoti maršrutų atidarymo renginiai Kretingos ir Plungės rajonuose.

Maršrutų atidarymo renginys Plungės rajone buvo pavadintas „Atrask Platelius 2015", kadangi renginio dalyviams buvo pasiūlyta ne tik važiuoti dviračiu pagal pasirinktą maršrutą, bet ir atlikti tam tikras orientavimosi užduotis. Specialiai šiam renginiui buvo paruošti trys maršrutai: pirmas maršrutas - „Atrask Platelių ežerą" (maršrutas driekėsi apie Platelių ežerą, didele dalim nauju dviračių taku, ilgis apie 30 km, 30 kontrolinių punktų su papildomomis užduotimis); antras maršrutas - „Apvažiuok Platelių ežerą" (maršrutas tik nauju dviračių taku, ilgis 25 km, 1 kontrolinis punktas su papildoma užduotimi); trečias maršrutas - „Atrask Platelius" (maršrutas Platelių miestelyje ir jo apylinkėse, ilgis apie 16 km, 20 kontrolinių punktų su papildomomis užduotimis. Šį maršrutą buvo galima įveikti ir pėsčiomis).

alt alt

alt alt
Visų maršrutų dalyviai privalėjo aplankyti tarpinį kontrolinį punktą – kaimo turizmo sodyboje „Po ąžuolais". Čia jų laukė atokvėpis su natūralių žolelių arbata, kaimišku varškės sūriu ir medumi.

alt alt

 

Finišavus visi dalyviai buvo vaišinami „kareiviška koše" ir arbata.

alt alt

 

Nors vaikučiai kartu su savo tėvais dalyvavo dviračių žygyje, po finišo jų dar laukė papildoma programa – dviračių ir paspirtukų varžybos, kitos sportinės rungtys. Visi galėjo pasipuošti piešiniais ant veido. Už įvairių užduočių atlikimą jų laukė specialūs prizai.

alt alt

 

Suaugusius tuo tarpu linksmino Žemaitijos nacionalinio parko folklorinis ansamblis „Platelee" bei vyko viktorina – žinių patikrinimas apie įgyvendinamą projektą, Platelius ir Plungę.

alt alt

Susumavus „Atrask Platelių ežerą" ir „Atrask Platelius" maršrutų rezultatus paaiškėjo, kad sėkmingai įveikė visas užduotis po 18 žygio dalyvių, todėl renginio metu sudarytai komisijai laimėtojus teko nustatyti atsitiktine tvarka traukiant pavardes. Šiuo būdu paaiškėjo, kad ilgiausio ir sudėtingiausio maršruto „Atrask Platelių ežerą" nugalėtojais tapo: I vieta – Romas Vaškys, II vieta – Giedrius Šideikis, III vieta – Toma Balčiauskaitė.

alt

alt

alt

 

Taip pat buvo nustatyti ir maršruto „Atrask Platelius" nugalėtojai: I vieta – Renata Donauskienė, II vieta – Jorūnė Raudytė, III vieta – Rasa Ruginienė. Prizus nugalėtojams įsteigė Plungės VVG.

alt

alt

alt

 

Kadangi maršrute „Apvažiuok Platelių ežerą" specialių užduočių nebuvo, laimingieji, kurie įveikė šią trasą, buvo traukiami atsitiktine tvarka renginyje dalyvavusių vaikučių pagalba. Šioje nominacijoje buvo apdovanoti – Lina Balčiauskaitė, Gintarė Drackienė, Tomas Ruika, Simona Drackytė, Žygimantas Puidokas, Edgaras Petrauskas, Žaneta Piepalienė ir Giedrius Lenkauskas. Prizus šiai nominacijai įsteigė – Plungės VVG, Plungės rajono savivaldybė, Žemaitijos nacionalinis parkas.

alt


Be pagrindinių nominacijų žygio dalyviai buvo apdovanoti ir kitose specialiose nominacijose. Jauniausias žygio dalyvis savarankiškai įveikęs 25 km. dviračių trasą buvo 5 m. Žygimantas Puidokas. Specialų prizą – dviratininko šalmą dovanojo UAB „Salasta" direktorius Stasys Pronckus.

alt

 

Plungės VVG įsteigė ir 2 specialius prizus jauniausiems žygio dalyviams, kurie trasą įveikė važiuodami dviračiu su savo tėvais – 2 m. Kotryna Končiutė ir 2 m. Joris Pečiulis.

alt alt

Dviratininko šalmu taip pat buvo apdovanotas vyriausias žygio dalyvis - 71 m. Valdemaras Padskočius iš Mažeikių.

alt

 

Gausiausia komanda buvo išrinkta – „Giminės ir draugai", prizą įsteigė Plungės VVG.

alt

 

Gausiausia ir aktyviausia šeima buvo išrinkta Čeplinskų šeima „Aurora", prizą įsteigė Plungės rajono visuomenės sveikatos biuras.

alt

 

Stilingiausio dviračio savininkė – Renata Donauskienė, prizą įsteigė Plungės sporto ir rekreacijos centras.

alt

 

Bendruomeniškiausia komanda buvo išrinkta Platelių bendruomenė, prizą įsteigė bendruomenių asociacija „Plungės kraštas".

alt

 

Kadangi labai sunku buvo išrinkti stilingiausią komandą, kuriai prizą buvo įsteigęs jaunimo klubas „Kartu kvadratu", nuspręsta prizu – keptais grybukais pavaišinti visus renginio dalyvius.

alt

 

Po apdovanojimų žygio nugalėtojams Plungės VVG įteikė padėkas šio renginio partneriams. Už pagalbą organizuojant renginį buvo padėkota Plungės sporto ir rekreacijos centro direktoriui Alvydui Viršilui, už maršrutų sudarymą sporto klubo „Versmė" vadovui Gintarui Domarkui.

alt alt

Padėkos buvo įteiktos ir Plungės rajono savivaldybei, Plungės rajono visuomenės sveikatos biurui, jaunimo klubui „Kartu kvadratu", Žemaitijos nacionaliniam parkui, Plungės turizmo skyriui, Nausodžio seniūnui Dariui Preibiui, UAB „Salasta" direktoriui Stasiui Pronckui.

alt

 

Renginio kulminacija buvo pagrindinio prizo - kalnų dviračio nugalėtojo nustatymas. Šioje loterijoje dalyvavo visų dviračių maršrutų dalyviai. Ištraukti laimingąjį buvo patikėta jauniausiam žygio dalyviui Joriui Pečiuliui. Jo rankytė lėmė, kad kalnų dviračio savininke tapo Reda Antanaitienė.

alt

 

Šiame renginyje dalyvavo 160 dalyvių. Toks gausus būrys žygio dalyvių parodė, kad tokie renginiai padeda ne tik sveikai ir turiningai praleisti laiką, bet ir populiarina aktyvų sportą, įrengtus dviračių takus ir parengtus dviračių maršrutus.

alt

 

Daugiau renginio nuotaukų galite rasti rubrikoje Galerija- - Renginys "Atrask Platelius 2015"

 
Visos teisės saugomos © 2024 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.