Kviečiame smulkiuosius ūkininkus, maisto produktų perdirbėjus jungtis prie projekto „MAISTAS, KURĮ GALIMA VALGYTI" veiklų !!! Spausdinti

Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė – partneris įgyvendinant bendradarbiavimo projektą „MAISTAS, KURĮ GALIMA VALGYTI".

Pareiškėjas: Kaimo vietovių VVG, Vietos veiklos grupė „Pajūrio kraštas", kiti projekto partneriai:Kaimo vietovių VVG, Asociacija „Lamatos žemė", Kaimo vietovių VVG, Kretingos rajono kaimo plėtros asociacija, Kaimo vietovių VVG, Šilalės rajono partnerystės vietos veiklos grupė.

Projekto tikslas – sukurti penkių partnerių neformalią partnerystės grupę, tampant bendra jungtimi tarp vietos augintojų, perdirbėjų ir vartotojų, skatinančia aukštesnės pridėtinės vertės ir geresnės kokybės produktų gaminimą ir trumpųjų maisto grandinių organizavimą kiekvieno projekto partnerio teritorijoje.

Projektas skirtas šioms tikslinėms grupėms:
1. Projekto partnerių teritorijose veikiantys smulkieji ūkininkai;
2. Maisto produktų perdirbėjai;
3. Jauni žmonės iki 40 metų.

Projektu siekiame apsijungti ir bendradarbiauti, bei išbandyti platesnio veikimo modelį.
VVG „Pajūrio kraštas" ir kitų projekto partnerių teritorijose nėra veikiančių trumpųjų maisto grandinių, o Lietuvoje yra tik keletą pavyzdžių, todėl tokių maisto sistemų kūrimas yra nauja ir menkai išbandyta praktika.
Projektu siekiame kartu su partneriais siekti proveržio šioje srityje ir paskatinti bei padėti smulkiesiems ūkininkams ir perdirbėjams suvokti šiuolaikinės kooperacijos naudą (senieji ūkininkai žiūri atsargiai dėl sovietmečiu susiformavusio požiūrio į kolūkius).
Projektu siekiame paskatinti potencialius pareiškėjus būti aktyvesniems, pasinaudoti parama, kuri teikiama per VVG ar per NMA.
Siekiame skleisti žinią ir padėti suvokti tiek potencialiems pareiškėjams, tiek vartotojams, kad trumpoji maisto grandinė tai – nauda ir gamintojui, galinčiam sukurti didesnę pridėtinę vertę, ir vartotojui, gaunančiam maistą iš arčiau ir sveikesnį. Tai ir – edukacija, ir nauda gamtai. Tik taip pasieks mūsų namus maistas, kurį galima valgyti.
Nauda ūkininkui, kad sumažėja tarpininkų. Jis gali ne tik užauginti, bet ir parduoti vartotojui. Be galo svarbu ir tai, kad trumpojoje maisto grandinėje ūkininkas palaiko betarpišką ryšį su vartotoju. Didžioji pinigų dalis, kuri tenka perdirbimo įmonei ar prekybai, atitenka pačiam augintojui.
Bus sukurtos prielaidos inovatoriškam ir pažangiam maisto sistemos modeliui sukurti, kuris veiktų konkretaus administracinio vieneto mastu, apimdama žemės ūkį, maisto produktų gamybą, perdirbimą, pardavimus, prieigų vartojimui kūrimą ir palaikymą, patį vartojimą ir šalutinių išteklių bei atliekų racionalų panaudojimą.
Vietos maisto sistema (angl. local food system) yra bendradarbiavimo tinklas, sujungiantis tvarią žemės ūkio produkcijos ir maisto gamybą, perdirbimą, paskirstymą, vartojimą ir atliekų tvarkymą, siekiant sustiprinti aplinkos, ekonominę ir socialinę sveikatą tam tikroje vietovėje (Kneafsey ir kt., 2013)

Norinčius prisijungti prašome atsiųsti šią informaciją: Jūsų vardas pavardė; Ūkio adresas, pavadinimas; telefono Nr.; el. pašto adresas; sritis (gyvulininkystė, bitininkystė ir pan.) el.pastu:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
Visos teisės saugomos © 2024 www.plungesvvg.lt.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.